Hastaneler her gün yüzlerce farklı hastalık bulunan hastanın gelip gitmesi sonucunda hijyene daha fazla dikkat edilmesi gereken yerlerin en başında gelmektedir. Özellikle de hastane lavabosu titizlikle temiz tutulması gereken bir yerdir. Kan ve sekresyon varlığında dirençli bakterilerin ve salgın hastalıkların yayılmasını önlemek amacıyla hastane lavabosu her gün uygun dezenfektanlarla temizlenmelidir. Hastane lavabosu özellikle günlük olarak klorlu bir bileşikle temizlenmelidir. Cerrahi hastane lavabosu ise kaba kirlerinden arındırıldıktan sonra 1/100’lük çamaşır suyu ile temizlenmelidir.

Laboratuvar lavaboları ise en önemli hastane lavabosu grubuna girmektedir. Her gün onlarca hatta yüzlerce enfeksiyon ve mikrop taşıyan kan analiz edilirken hijyene oldukça fazla önem verilmeli ve dikkat edilmelidir. Özellikle de muayene odalarında bulunması gereken en önemli detaydır hastane lavabosu. www.mobilsink.com olarak her türlü kaliteli hastane lavabosu üretimini yapmaktayız. Muayene odalarında hasta, doktor ve hemşirenin sağlığını korumak adına bulunması gereken hastane lavabosu portatif modellerle daha hoş bir görüntü sergilemektedir. Her odaya ayrı bir tesisat kurmanın zorluğu düşünüldüğünde en uygun çözümdür portatif lavabolar. İsteğe göre 20 ya da 30 litrelik temiz su kapasitesi bulunan bu lavabolarda kirli su için ayrı bir tank bulunmaktadır. Yine isteğe bağlı olarak gömme sıvı sabunluk ve kâğıt havluluk bölümleri de bulunan lavabolarda akülü sistemle günlerce kullanım kolaylığı sağlayan şarj özelliği bulunmaktadır.

Muayene odaları, röntgen ve ultrason odaları gibi her an kullanılması gereken ve el hijyeninin öneminin daha çok arttığı yerlerde en uygun kullanım özelliğine sahiptirler. Hastanelerin tüm odalarına ayrı ayrı tesisat sağlanamadığı durumlarda en uygun çözümü sunan portatif lavabolar en iyi hastane lavabosu durumundadırlar. Hastane lavabosu, klozeti ve pisuvarı gerekli temizliğin yapılmaması ile hastalıkların yayılmasına neden olabilmektedir. Sağlık ile ilgili gerekli koşulların sağlanması anlamına gelen hijyen kelimesi özellikle de hastane lavabosu için geçerlidir. Hijyen, ferdin veya toplumun sağlığının korunması ve geliştirilmesi ile sentez halinde uygulanan bir durumdur. Bu nedenle de hastane lavabosu hijyen kurallarının önemle uygulanması gereken yerlerin en başında gelmektedir.

Sağlık için uygun koşulların yaratılması ve sürdürülmesi işlemi anlamına gelen sanitasyon ise özellikle hastane lavabosu için önem taşımaktadır. İster ameliyathanede olsun, ister muayenehanede, ister laboratuvarda olsun isterse de hasta yatakhanesinde, hastanelerin hijyenin en önemli kaynağı olması gereken yerler olması sebebiyle hastane lavabosu temizliğine fazlaca özen gösterilmelidir. Hastane lavabosu, sterilizasyon yöntemi ile tüm canlı organizmalardan, canlı sporlardan, virüslerden ve viroidlerden arındırılmalıdır. Ayrıca hastane lavabosu dezenfeksiyon yöntemi ile de cansız maddelerdeki patojenik mikroorganizmaların fiziksel ve kimyasal yöntemlerle öldürülerek üremeleri durdurulmalıdır. Kullanılan antiseptik ürünlerle de mikroplar öldürülürken üremeleri de önlenmiş olmaktadır.

Sağlığa zarar verecek her ortamdan korunmanın tek yolu ellerin sık sık yıkanmasıdır. Özellikle de hastanelerde bulunan hastane lavabosu büyük bir önem teşkil etmektedir. Her insan kendi temizliğinden sorumludur. Çocuklarda temizlik ve el yıkama alışkanlığı küçük yaşlarda edinilir ve hayat boyu devam edecek bir alışkanlığa dönüşür. Bu nedenle öncelikle anne babalara ve daha sonra da öğretmenlere büyük sorumluluk düşmektedir. Özellikle de hastanelerde doktorlar her gün onlarca farklı hastaya temas etmektedirler. Her ne kadar ellerinde eldiven de olsa yine de ellerin sık sık yıkanması gerekmektedir. Bu nedenle büyük bir öneme sahip olan hastane lavabosu her hastane odasında bulunması gereken bir üründür. www.mobilsink.com adresine sahip olan firmamız tüm lavabo çeşitlerinin yanında özel hastane lavabosu ile de hizmet vermektedir. Hastane lavabosu olarak sizlerin hizmetine sunduğumuz ürünümüzde kaliteyi ön planda tutmaktayız.