Lavabo ihtiyacı, evlerde kolaylıkla giderilebilen bir ihtiyaçtır. Ancak birtakım iş yerlerinde lavabo montajı sorun yaratabilmektedir. Bu iş yerlerinden biri de doktor muayenehaneleridir. Genellikle bir odadan mütevellit olan doktor muayenehaneleri, lavabo konmaya pek de müsait yerler değildir. Ancak hijyen konusunun oldukça önemli olduğu muayenehanelerde lavabo da oldukça önemli bir ihtiyaçtır. Gerek doktorun sık sık elini yıkaması zorunluluğu, gerekse hastaların el yıkama ihtiyaçları, muayenehanelerde bir lavabo olması zorunluluğunu yaratmaktadır. www.mobilsink.com , doktorlar için tasarladığı doktor lavabosu seçenekleriyle bu sorunu ortadan kaldırmaya adaydır. Ülkemizin en büyük mobil lavabo üreticisi olan www.mobilsink.com  elbette doktorları ve hastalarını da düşünmüştür. Birbirinden şık ve kullanışlı doktor lavabosu seçenekleriyle doktorlara hizmet veren firmamız, şıklığı ergonomiklikle birleştirmede uzmandır. Doktor odalarında lüzum eden her türlü hijyenik ihtiyacı hesaba katan doktor lavabosu türlerimiz, hem doktorların hem de hastaların rahat etmelerini sağlayacaktır.

 

Peki, nedir doktor lavabosu kullanmayı gerekli kılan nedenler? Öncelikle lavabo ihtiyacı, iş kolu sınırı tanımayan bir ihtiyaçtır. Çünkü her ne iş yaparsanız yapın, elleriniz mikropların akınına uğramaktadır. Ancak doktor lavabosu, diğer lavabolara göre daha fazla ön plana çıkmaktadır. Bunun sebebi, doktor lavabosunun gerekliliğinin diğer lavabolara göre daha ciddi olmasındandır. Doktorlar art arda hastaları muayene eden insanlardır. Dolayısıyla elleri daha fazla mikropla temas halindedir. Bu durumda hem mikropların kendine geçebilmesi, hem de diğer hastalara geçebilmesi söz konusu olabilmektedir. İşte bu yüzden doktor lavabosunun önemi, diğer lavabolardan biraz daha fazladır.

 

Doktor lavabosu çeşitlerimizde her türlü ayrıntıyı düşündük. Gömme sıvı sabun haznesi sayesinde doktor lavabosu çeşitlerimiz sağlıklı temizliğin adresi olacak niteliktedir. Bilindiği üzere sabun, mikroplarla mücadelenin yegâne silahıdır. Sabun keşfedilmeden önce temizlik konusunda zayıf olan insanoğlu, çeşitli hastalıklara karşı da savunmasız kalmaktaydı. Sabunun lüks bir tüketim malzemesi olduğu yıllarda da çeşitli salgın hastalıklar tüm dünyada kol gezmekteydi. Oysa sabun kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber birçok sağlık sorunu da kökünden çözüldü. Örneğin günümüzde eski çağlarda olduğu gibi veba salgınlarının görülmemesi, hijyen koşullarının çok daha özenle sağlanmasından kaynaklanmaktadır. Bunun bir basamağı da sabun kullanımıdır. İşte bu amaçla tüm mobil lavabolarımızda olduğu gibi doktor lavabosu türlerimize de sabun hazneleri monte etmekteyiz. Doktor lavabosu çeşitlerimiz, sadece suyla yapılan temizliğin yerine sabunla kaliteli bir temizlik yapılmasına ön ayak olmaktadır.

 

Doktor lavabosu ürünlerimizin bir diğer özelliği de kâğıt havluluk barındırmasıdır. İsteğe bağlı olarak monte edilebilen kâğıt havlulukları ile doktor lavabosu çeşitlerimiz, sizlere en kaliteli temizliğin kapılarını açıyor. Böylece elleriniz ıslakken kolayca yeniden kirlenebilmesi söz konusuyken, kurulayınca daha geç kirlenme söz konusu olabilmektedir.

 

Doktor lavabosu ürünlerimizin bir diğer güzel özelliği de iki ayrı su haznesi barındırmasıdır. Doktor lavabosu türlerimizin bir deposu temiz su ihtiyacını giderirken, diğer deposu kirli suyun depolanmasını sağlamaktadır. Böylece kirli su için bir gider hattı döşenmesi ihtiyacı da kökünden ortadan kalkmış olacaktır. Doktor lavabosu çeşitlerimizde temiz su deposunun büyüklüğünde kirli su deposu kullanıldığında temiz su bitmeden kirli su deposunun dolması da söz konusu olmamaktadır. Kirli su deposunu istediğiniz yere boşaltma seçimi de sizlere bırakılmaktadır. Bu suyla ister bahçenizi sulayabilir, isterseniz de suyu kanalizasyona gönderebilirsiniz.

 

Doktor lavabosu almak için Türkiye’nin en kaliteli adresi olan Mobil Sink, sizlere sunduğu çeşit çeşit doktor lavabosu seçeneği ile yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. 20’şer litrelik temiz ve kirli su hazneli doktor lavabosu, 30’ar litrelik hazneli doktor lavabosu, şarjlı akülü veya elektrik gerektirmeyen doktor lavabosu türleri… Hepsi kalitenin adresi Mobil Sink’te sizlerin hizmetinde.