Temel özelliği ayakta kullanılmak olan pisuvar, erkekler için özel olarak tasarlanmış bir tuvalettir. İlk olarak Antik Roma Döneminde pisuvarın değişik kullanım alanları da vardır. İlk modern pisuvar için 27 Mart 1866 yılında ABD’li Andrew Rankin tarafından patent alınmıştır. www.mobilsink.com adresinden sizlere tüm banyo, mutfak ve tuvalet ürünleri ile en iyi hizmeti sağlayan firmamız Türkiye’de ve dünyada bir ilki başarmıştır. İlk ve tek olan mobil pisuvar üstünde kendi lavabosuna sahiptir. Fuar alanlarında, kamp ve piknik alanlarında, alış veriş merkezlerinde, bahçelerde, bodrum katlarda ve daha pek çok yerde acil tuvalet ihtiyacı ve el yıkama gereksinimlerine en iyi çözümü sağlamaktadır.

www.mobilsink.com olarak firmamız tarafından gerçekleştirilen bu ilk ile su ve tesisat mecburiyeti olmaksızın pisuvar ve lavabo kullanabilirsiniz. 8 litre temiz su ve 14 litre pis su haznesi bulunan seyyar pisuvar, tekerlekli sistemi ile istenilen yere kolayca taşınabilmektedir. Koku yapmayan ve hijyenik olan portatif pisuvar, akülü ve şarjlıdır. Ayrıca evye ve pisuvar porselendendir.

Erkekler tuvaletinde küçük tuvalet yapmaya yarayan pisuvar genellikle seramikten imal edilmektedir. Üst kısımlarında da temizlik amacıyla temiz su musluğu bulunmaktadır. Antik Roma Döneminden bu güne pek çok değişiklik yaşayan pisuvar değişen yaşam tarzı oluşan ihtiyaçlara paralel olarak bayanlar için de geliştirilip üretilmiştir. Fakat bayanlar için üretilen pisuvarlar erkekler için olan pisuvarlar kadar etki sağlayamamıştır. Zamanın hızla değişimi ve doğal kaynakların azalması ile de susuz pisuvarlar icat edilmeye başlanmıştır. Susuz pisuvarlar normal pisuvarlarla aynı görüntüye sahip ancak su veya sifon sistemi yerine kartuş bulundurmaktadır. Elektrik, su, bakım ve onarım gibi masrafları olmayan ve sudan ciddi anlamda tasarruf sağlayan susuz pisuvarlar, kesinlikle hiçbir koku yapmayan çevreci ürünlerdir. Susuz pisuvarların su ile çalışan pisuvarlara göre 5 kat daha hijyenik oldukları yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. Bakteri ve virüslerin nemli ortamda yaşayıp, üredikleri düşünülünce, rezervuarlı bir pisuvarın ıslak yüzeyindeki bakteri ve virüslerin sağlık açısından zararları da oldukça büyüktür.

Su ile kullanılan bir pisuvar, su ve hava ile idrarın reaksiyona girmesi sonucunda amonyak gazı üretimine neden olur. Bu amonyak gazı da idrar kokusu oluşması anlamına gelmektedir. Fakat susuz bir pisuvar bu durumun önüne geçilmesinin tek yoludur. Susuz pisuvarlar da kullanılan kartuşlar kötü kokulara sebebiyet vermemekle birlikte oldukça da ekonomiktir. Su, bakteri ve mikropları öldürmez hatta ıslak zeminden dışarı yayılması ile birlikte hastalıklara da sebep olur. Bu nedenle www.mobilsink.com olarak ürettiğimiz tüm pisuvar ve diğer ürünlerin garantisini ve hijyenini temin etmekteyiz. Kaliteli malzemelerle ürettiğimiz ürünlerimiz TSE belgesine sahiptir. Ürünlerimizde sağladığımız kullanım kolaylığının yanında güvenilirlik, sağlamlık ve verimliliği de ön planda tutmaktayız.

Özellikle de ticari mekânlarda kullanılan pisuvarlar estetik açıdan kartvizit gibidir. Deneyimi en son teknolojiye uygun olan inovasyonla birleştiren mobilsink pisuvar sistemleri, yüksek kullanıcı frekanslarının sıhhi mekânlarda yarattığı özel talepleri karşılamaktadır. Sadece ihtiyacı görmek amaçlı değil aynı zamanda da görsel açıdan olumlu bir etki bırakması amaçlanan pisuvarlar, kullanılan iş yerinin adı için önem taşımaktadır. Sağladığı su tasarrufu ile de çevreyi korumayı hedefleyen çevreci pisuvar, temizlemesi kolay ve sağlığın korunması açısından değerlidir. Gelişen teknolojinin hayatımızın her alanında kendini gösteriyor olması ile ortaya çıkan pisuvarlar sınırlı su kaynaklarının korunmasına katkı sağlamaktadır. Ayrıca tasarruf sağlayan pisuvarlar maliyet açısından da diğer pisuvarlardan daha uyguna gelmektedir. Görüntü açısından ve yaydığı kokulardan mide bulandıran pisuvarlar yerine susuz pisuvarların tercih edilmesi kullanım kolaylığı da sağlamaktadır.